Про аеророзвiдку


Про діяльність нашого підрозділу, а також детальні звіти наших проектів читайте на сторінці Facebook.


Аеророзвідка – це український бойовий підрозділ, веде спостереження за силами противника за допомогою безпілотних літаючих апаратів та комплексів відеоспостереження. Його створили волонтери Ярослав Гончар, Володимир Кочетков-Сукач і Натан Хазін. Власне, вони й ввели в обіг поняття «аеророзвідка», бо до того в Україні існувала хіба що «аерофотозйомка».

У системі НАТО нашій Аеророзвідці відповідають підрозділи C4ISR , і українська армія фактично є четвертою у світі, що має до послуг подібний ресурс. Також подібні підрозділи мають армії США, Великобританії та Ізраїлю. Нині Аеророзвідка цілодобово показує он-лайн три чверті фронту відеокамерами, котрі взаємодіють в одній системі, і це значно збільшує ефективність військових операцій, зокрема – роботи артилерії.

Одним з керівників підрозділу «Аеророзвідка» є Натан Хазін, в минулому очільник Єврейської сотні Майдана, боєць першої групи «Азова». Ще на початку кримської окупації він почав шукати можливості для технічного озброєння української армії, в чому була тоді жорстка необхідність.

Після невдалої поїздки до Ізраїлю, який відмовив волонтерам у допомозі, Натан Хазін звернувся до свого товариша по Майдану Олега ***, котрий робив панорамні зйомки з безпілотника DJI Phantom. Його кліп «Україна очима безпілотника» набрав понад мільйон переглядів на YouTube. Саме з цього «Фантома», подарованого волонтерам, і почалася Аеророзвідка.


Володимир Кочетков (Чубака) взяв цей безпілотник і поїхав з ним до «Айдару». Батальйон тоді був у оточенні, на два тижні з ним був втрачений з’вязок, але, як потім з’ясувалося, «Фантік» пішов «на ура».

Почувши такий відгук, ініціативна група майбутнього підрозділу отримала великий стимул для подальшої роботи. Ярослав Гончар взявся адаптувати апарат для дій у бойових умовах, що він і зробив разом з комп’ютерною академією «Крок». Внаслідок цього в українських безпілотників зросла дальність польоту – від 300 метрів до 3 кілометрів. Також до справи долучилися авіамодельні гуртки, окремі аматори, комерційні організації. Літаючі пристрої постійно вдосконалювалися, і щоразу ці вдосконалення отримували бойове хрещення чи у Збройних Силах України, чи в одному з добровольчих батальйонів. У Аеророзвідки є досвід співпраці, і дуже плідної, з генералом-майором ЗСУ Радіоном Тимошенком. На вченнях і показових польотах безпілотників Аеророзвідки були присутні президент, секретар Ради національної безпеки, міністр оборони.

Аеророзвідка брала участь у захисті Донецького аеропорту, саме їй належать відомі знімки поруйнованого літовища, котрі обійшли всі ЗМІ. Там вона отримала сумний досвід протистояння російським засобам радіопридушення. Проаналізувавши цей досвід, ініціативна група зрозуміла, що коли нема можливості літати, треба користуватися камерами, і звернулася до знайомих працівників телебачення щодо можливості прямої трансляції. Олексій Мочанов і Юрій Бірюков організували придбання кількох камер. «Дата Груп» надала супутникове віщання. І тоді Аеророзвідка почала трансляції з передової. Вони виявилися напрочуд ефективними, і у колах фахівців навіть висловлюється думка, що Аеророзвідка зупинила ворога за допомогою своїх камер.


Після цього Аеророзвідка перетворилася на великий серйозний проект. Зйомки проводилися на великій висоті, у різних температурних режимах; камери встановлювалися на вишках і панівних висотах під обстрілами супротивника. В боях загинули троє бійців підрозділу, і серед них – один з засновників Аеророзвідки, Володимир Кочетков (Чубака). Він загинув у Красногорівці, закривши своїм тілом встановлений ворогом вибуховий пристрій.

Аеророзвідка врятувала життя сотням українських бійців, але, незважаючи на свою високу ефективність, виявилася не зовсім придатною для вбудови у систему ЗСУ. Військова розвідка не має належних технічних знань. Зв’язківці не беруться обробляти розвіддані. Тому довелося організувати власну систему, певною мірою гібридну. Аеророзвідка має власних розробників та складальників безпілотників, розробників софту, має власні сили прикриття, власну техніку, належно підготованих бійців. Цей підрозділ став брендом. Він працює з ВДВ, з механізованими бригадами, морпехами, спецназом і стрімко розширюється.

На жаль, на потужностях українських виробників поки що не можливо створити все необхідне електронне обладнання, тому Аеророзвідці доводиться користуватися й тим, що виробляється за кордоном і відповідає стандартам НАТО.


Банківська інформація


Будь яка сума буде вагомим внеском. Дякуємо!


Карта Приват Банку

4149 6258 1059 8308

Власюк Петро Михайлович